Na początku mojej działalności poszukiwałam studia tańca, z którym uda mi się podjąć dłuższą współpracę. Zadzwoniłam do kilku z nich – typowa rozmowa – oczywiście, fantastycznie, będziemy działać, zrobimy wspólne akcje promocyjne itd. Zaraz  potem urwany kontakt, zmiana managera szkoły, to już nieaktualne. Kilka razy chciałam się umówić z jednym lub drugim trenerem. Albo nie miał czasu, albo nie pracował przed południem, nie dojeżdżał,  nie był zainteresowany itd. Po prostu nie miałam szczęścia 🙁

W końcu potrzeba jednak mnie zmusiła do pilnych poszukiwań i tak znalazłam Kinia Dance Studio.Oglądnęłam filmiki na You Tube, zadzwoniłam. Pomyślałam, że zapowiada się ciekawie, ale wolałam poczekać z  zachwytami. A tu niespodzianka Kinga – właścicielka studia – okazała się osobą bardzo rzeczową. Od razu uzgodniłyśmy zakres współpracy, terminy, akcje i o dziwo udało się to zrealizować. Od mojej strony wyglądało to więc świetnie. Jak wygląda od strony par uczących się tańczyć? Trzeba powiedzieć to od razu, że Kinga jest trenerem (niekiedy nazwana treserem) surowym. Nauka tańca jest u niej naprawdę nauką – żadnej taryfy ulgowej. Na początku nawet pomyślałam, ze to trochę przesada. Zwykli ludzie, bez aspiracji tanecznych przyszli się nauczyć trochę tańczyć a tu dyscyplina, pot i łzy. Ja bym się cieszyła gdyby złapali rytm:) ale nie Kinga. Z czasem miała możliwość obserwacji par od zera do tańca finałowego. Praca nad własnym ciałem opłaciła się, pochylanie się nad detalami sprawiły że komuś nawet bez specjalnych zdolności udało się zatańczyć poprawnie. Czyli stara zasada szkolna uczysz się na szóstkę to może uda ci się na czwórkę, ale jak uczysz się na tróję to możesz oblać.

Drugą sprawą, która mnie urzekła to organizacja przez Kinię Dance wieczorków tanecznych. Raz miesiącu w sezonie ślubnym są organizowane wieczory taneczne na których można się nauczyć prostych kroków do tańca ale przed wszystkim pary prezentują swoje pierwsze tańce. Daje im to więcej luzu, oswaja z widownią, przełamuje nieśmiałość a wszystko w przyjacielskiej, imprezowej atmosferze.kinia2

kinia dance1  o mnie5
Komu polecam Kinia Dance Studio: parom, które naprawdę chcą aby ich taniec zrobił wrażenie, które są nastawione na trening i nie chodzi to o umiejętność tańca ale chęć jego nauczenia się.
Nie polecam jednak osobom, które nie lubią tańczyć, które pierwszy taniec traktują jak zło konieczne i wystarczy im zwykłe dwa na jeden do ulubionej muzyki.