Mama: gdzie zamawiasz ciasta dla gości na wyjście?

Ja: Mamo nie będzie ciast

Mama: …jak to nie będzie ciast?

I tak zaczęła się moja próba wprowadzenia delikatnej nowoczesności do utartych zwyczajów. Pewnie już zauważyliście, że coraz częściej gościom wręcza się małe, urocze upominki – oszczędność, ale przede wszystkim elegancja. Prezenty mają być symboliczne i wyrażać naszą wdzięczność.

Ja małe i symboliczne, Mama duże i do pojedzenia – jak w każdych relacjach trzeba dojść do kompromisu – eleganckie, ale żeby można było coś podjeść (Bo na weselu nikt nie je słodkości:)). Co do kompromisów nie mówię tutaj o narzucaniu czyjegoś zdania, ale niech mama nie będzie obrażona, a ja mogę trochę (nie mówię całkowicie) odpuścić.

Swoją drogą dlaczego ludzie tak uwielbiają jeść ciasta na następny dzień – nawet jeśli nie są za rewelacyjne. Ciekawa sprawa, może ktoś umie rozwiązać tę zagadkę?:)

Wróćmy jednak do sedna sprawy co zamiast ciast? Mam kilka opcji może pomożecie wybrać?

MAŁE TORCIKI – które będzie można spałaszować na następny dzień, pomimo tego, że będą ślicznie wyglądać. Bo będą! Jeżeli to właśnie one wygrają w tym castingu.

– kolejnym kandydatem są czekoladki – nie mam na myśli jakiejś znanej, z półek sklepowych, marki, ale RĘCZNIE ROBIONE PRALINKI. Tutaj ważna jest ilość – 2-3 za mało – tym na pewno się nie naje głodny gośćJ 20-30 już lepiej – to zaakceptowałaby chyba zmartwiona mama.

– a może – Muffinki, cupcakes czy po prostu BABECZKI (panowie mam na myśli babeczki wypiekane z ciasta ucieranego) – sztuk 4 – ładnie zapakowane, ozdobione i sycące. Mamo co Ty na to?

CINNABONS krucho-drożdżowe babeczki z masą cynamonową, zawinięte i polane magiczną polewą….mmmm niebo w gębie, ale najlepiej smakują na ciepło – a to już chyba je przekreśla.

– Ciasta, ciasta, ciasta…ciągle powracający temat. Eleganckie ciasta, dodatkowo oryginalnie ZAPAKOWANE. Hmmm ta opcja nie przekonuje mnie za bardzo, ale może jakieś inspiracje mnie zaskoczą.

Dylematy ciągle trwają – Ania na pewno zarzuci mnie inspiracjami, ale liczę też na pomoc z każdej strony, bo podejrzewam że nie jestem jedyna w walce z wiatrakami – w obecnej sytuacji zwanymi ciastami weselnymi dla gości.

POMOCY!!:) Mieć ciasto czy nie mieć ciasta – oto jest pytanie:)

mix_nowy coverBig cinnabon-6-pack