Temat skóry pojawił się już w poprzednim poście. Zabiegi idealnie przygotują naszą skórę, no ale pod co? Pod coś, co nie może spłynąć, powinien maskować, ale nie być maską i rozświetlać, ale nie razić. Oczywiście wiadomo, że chodzi o TAPETĘ, a tak właściwie to makijaż, który tapetą być nie powinien:)

Odpowiedzi na pytania zmartwionych Panien Młodych, których skóra woła o pomoc – czyli odpowiedzi na pytania zmartwionej MNIE, udzieliła Ela Jaśkowska z Make-Up Artist & Cosmetologist. Tak z tą Elą, która zrobiła nam takie cudowne zdjęcia, uzdolniona dziewczyna i rady bardzo przydatne:)

CO MOGĘ ZROBIĆ JUŻ

Jakie przygotowanie trzeba zrobić do makijażu ślubnego?

Jeżeli chodzi o makijaż ślubny i przygotowanie do niego to należy zwrócić uwagę na stan skóry, należy ją odpowiednio nawilżać, można stosować zabiegi pielęgnacyjne.

Jak wcześniej należy zacząć zabiegi, aby uzyskać efekty?

Wszystko zależy od kondycji skóry, jeżeli jest to skóra problematyczna to nawet pół roku wcześniej, a gdy potrzebna jest wizyta u dermatologa to nawet rok wcześniej. Mogą być to zabiegi z użyciem kwasów chemicznych lub mniej inwazyjne, a bardziej pielęgnacyjne, złuszczające naskórek, zabiegi nawilżające, odżywcze. Dzięki takim działaniom makijaż będzie lepiej wyglądał i znacznie lepiej się trzymał. Należy pamiętać, że makijaż nie jest w stanie przykryć wszystkich niedoskonałości skóry, wizażysta nie jest cudotwórcą, więc warto pomóc mu poprawiając kondycje skóry nieco wcześniej, nawet domowymi sposobami – pillingi, maski.

CZĘSTO NAM SIĘ COŚ WYDAJĘ, A W RZECZYWISTOŚCI JEST INACZEJ, UWIERZCIE W TEMACIE SKÓRY, TEŻ NIE ZAWSZE MAMY RACJĘ:)

Należy używać odpowiednich kosmetyków, czasami wydaje nam się, że nasza skóra jest tłusta, a tak naprawdę jest skórą suchą. Zaburzamy pracę skóry i uzyskujemy efekty całkiem odmienne od zamierzonych.

Rzadko kto ma cerę normalną, taką, że w żadnej strefie nic się nie dzieje, w każdym miejscu jest odpowiednio nawilżona, takich cer jest naprawdę niewiele. (HA CUDOWNIE BAŁAM SIĘ, ŻE TYLKO JA JESTEM SKÓRNYM PECHOWCEM) Każda cera od suchych, odwodnionych, po tłuste trądzikowe ma strefę T, w której mamy największą strefę gruczołów, najwięcej wydziela się tam sebum, często błędnie dobiera się kosmetyki patrząc tylko na wspomnianą strefę, nie zwracając uwagi, np. na suche policzki.

MAKIJAŻ NIE JEDNO MA IMIĘ

Czy jest jakaś różnica między zwykłym makijaże, a makijażem ślubnym?

Makijaż ślubny powinien być nieco wyraźniejszy, jest to makijaż przede wszystkim fotograficzny, a w obiektywie makijaż jest słabszy. Dlatego sugeruję, żeby oko było mocniej podkreślone. Co do korektorów, na szczęście są teraz tak skonstruowane, że twarz wygląda naturalnie i nie uzyskujemy efektu maski. Sugerujemy, aby było to połączenie makijażu dziennego z wieczorowym. Wiadomo, że rozwiązaniem makijażowych dylematów jest makijaż próbny, każda kobieta ma odmienne pojęcie intensywności, koloru, odcieni.

Jak dużo wcześniej należy wykonać makijaż próbny?

Najczęściej jest to niewiele przed ślubem, dlatego że Pani Młoda ma już sukienkę, bukiet. Bardzo często makijaż próbny wykonujemy w tym dniu, kiedy jest fryzura próbna. Wykonywanie makijażu próbnego zbyt wcześnie jest często złym rozwiązaniem, bo Pani Młoda później zmienia zdanie, nie tylko odnośnie makijażu, ale również dodatków czy kolorystyki, pod które makijaż był dobierany. Wykonuje się go często przy okazji wieczoru panieńskiego, gdy panie mają możliwość sprawdzenia jego trwałości oraz jak się w nim czują.  Makijaż próbny jest makijażem kompletnym od A do Z, takim, jaki ma być w dniu ślubu. Na koniec zapisuję, czym malowałam, jakimi kolorami, zawsze też robię zdjęcie, aby odświeżyć sobie w dniu ślubu wybrany makijaż.

Do czego jest dopasowywany makijaż, do urody, kolorystyki?

Pierwszą kwestią, którą omawiam z Panna Młodą jest to jak się na co dzień maluje, w jakich kolorach dobrze się czuje. Zastanawiamy się, czy jest jakiś akcent w kreacji, bukiecie, który chcemy przenieść na makijaż. Zawsze jednak to jest jedynie akcent, nie robimy całego makijażu różowego, granatowego czy zielonego. Idziemy w tonacje kolorystyczne, wybieramy kolory zimne, lub ciepłe i konsekwentnie stosujemy je przy makijażu oczu, przy policzkach, ustach.

Makijaż robimy przed fryzurą czy po fryzurze?

Najlepiej robić go po fryzurze, którą dość mocno utrwalamy i jest ryzyko, że produkty te znajdą się na twarzy. Przed makijażem można te produkty zmyć.

Jakie rzeczy należy jeszcze załatwić przed makijażem ostatecznym?

Doczepianie rzęs metodą 1:1, jeżeli Pani Młoda nie robiła tego wcześniej, to sugeruję, żeby to zrobić nawet 2 miesiące wcześniej, żeby uniknąć jakiś uczuleń, opuchnięć. Tuż przed ślubem należy uzupełnić braki rzęs. Jeżeli doklejamy kępki rzęs to robimy to w dniu ślubu – gdyż są to rzeczy jednodniowe. Czas na hennę i regulacje jest dwa dni przed ślubem.

MAKIJAŻYSTA DOSKONAŁY

Po czym poznać dobrego makijażystę?

Wizażysta musi wiedzieć jak dobrać makijaż do klientki, przeprowadza pierwszy wywiad. Gdyby wizażysta zmył mój codzienny makijaż i zacząłby mnie podobnie malować to byłabym zawiedziona, oczekiwałabym jakiś sugestii, porad. Po wywiadzie kolejną rzeczą, która może pomóc nam odpowiedzieć na pytanie czy jest to dobry wizażysta, są kosmetyki jakich używa. Czym maluje, jakimi pędzlami, czy maluje dłońmi, jak wygląda higiena w gabinecie, czy dezynfekuje ręce. Dobry makijażysta nie eksperymentuje na klientce, po przeprowadzonym wywiadzie wie, w czym klientce będzie dobrze.

Wracając do kosmetyków, czy wizażysta musi mieć dużo kosmetyków, drogich kosmetyków, jednej firmie?

Nie ma tutaj wyznacznika, nie zawsze to co drogie musi być dobrej jakości. Co do firm, to ja zauważyłam, że wiele firm ma swoje perełki. Ważne żeby kosmetyki były trwałe, dobre jakościowo, obecnie zwraca się uwagę na to żeby te kosmetyki były hipoalergiczne, żeby nie zrobiły klientce krzywdy.

POCAŁUNKI I JEDZENIE

Co Panna Młoda ma mieć przy sobie żeby w razie, czego poprawić makijaż?

Przede wszystkim szminkę lub błyszczyk, żeby usta nie były spierzchnięte. Druga rzecz, którą warto mieć to puder, przymatowienie skóry zwłaszcza w strefie T jest niezbędne, zwłaszcza, jeżeli ślub jest w lecie, a dodatkowo dochodzi do tego ruch. Nawet, jeżeli makijaż jest oparty na dobrych produktach, jest utrwalony, to skóra cały czas pracuje i może pojawić się delikatne prześwietlenie cery. Czasami Panny Młode biorą awaryjnie bronzer lub róż, różnie bywa z życzeniami, ilością gości, policzek może być scałowany, szminka zjedzona.

 

Skoro mowa o jedzeniu to ja skoczę coś przekąsić a wy zabierzcie się za swoją skórę, chyba że u Was jest idealnie, to zazdrościmy, ja i większość kobiet z niedoskonałą skórą. Eli jeszcze raz dziękuję za praktyczne makijażowe porady:)

10423662_796721860370875_5877539688472257784_n